Nieko nerasta

Šioje prekių kategorijoje kviečiame įsigyti planšetnį kompiuterį darbui ir poilsiui. Galima išsirinkti nuo paprastų, nebrangių iki aukštos kokybės, galingų ir plataus ekrano įrenginių!

Su kiekviena planšetės ar, kitaip vadinami planšetiniai kompiuteriai tampa vis populiaresni. Ir nors daugeliui vartotojų vis dar sunku įvertinti jų pranašumą prieš įprastus kompiuterius ar didesnių gabaritų mobiliuosius telefonus, tačiau pabandžiusieji nebenori jų paleisti iš rankų. Taigi, vienas iš pagrindinių planšetinių kompiuterių privalumų - jų kompaktiškumas. Tačiau šio tipo kompiuteriai gali atlikti ir kitas funkcijas - naršymas internete, skaitmeninių knygų skaitymas, filmų peržiūra.

Besirenkatiems pateikiame keletą patarimų kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį:

Operacinė sistema - Android, iOS, Windows?

Prieš įsigyjant planšetinį kompiuterį, visų pirma reikėtų apsispręsti kokios šio prietaiso funkcijos jums bus reikalingos. Įvertinus visus  kriterijus, svarbu tinkamai pasirinkti operacinę sistemą. Pavyzdžiui, jei planšetę planuojate dažniau naudoti pramogoms ar ją perkate vaikams, tuomet jums geriausiai tiks Android operacinė sistema. Jei kompiuterį renkatės darbui (naudojate daug ofisui skirtų kompiuterinių programų), tuomet tinkamiausias pasirinkimas - Windows. Na o jei jums patinka stilingi daiktai, tuomet rinkitės iOS.

Tačiau pažvelkime į kiekvieną iš šių operacinių sistemų atskirai:

Andriod - ko gero pati populiariausia operacinė sistema šiai dienai. Dauguma išmaniųjų įrenginių veikia šios sistemos pagrindu. Be to, tokių įrenginių kainos yra prieinamos visiems vartotojams, o pasirinkimas itin platus.

Android operacinės sistemos pliusai:visų pirma, ši operacinė sistema suteikia galimybę naudotis daugybe nemokamų programėlių. Be to, Android yra patogi ir lanksti sistema, nesukelianti sunkumų naudotis įvairaus amžiaus žmonėms. Minusai: įrenginių su įdiegta Android operacine sistema baterijos išsenka greičiau.

iOS operacinė sistema yra sukurta Apple. Ji skirta šių gamintojų išmaniesiems telefonams, planšetėms ir iPad. iOS operacinės sistemos pliusai, kaip ir prieš tai buvusios - lankstumas ir paprastas naudojimas. Ši sistema taip pat turi savo internetinę parduotuvę, iš kurios galima atsisiųsti įvairias programėles. Tačiau čia jų yra mažiau, lyginant su Android. Be to, minusas yra tas, jog dauguma programėlių yra mokamos.

Windows operacinės sistemos pliusai: ši sistema ilgiau išlaiko veikiančią bateriją, taip pat - turi didelį naudingų integruotų programėlių pasirinkimą, kurias įprastai galima rasti nešiojamuose ar stacionariuose kompiuteriuose. Taigi, ši operacinė sistema patogi dirbant. Minusai: šios operacinės sistemos niekaip negalima pavadinti lanksčia, o ir parduotuvėje programėlių pasirinkimas gana menkas.

 Planšetinio kompiuterio ekranas

Ekranas - ko gero vienas iš svarbiausiu planšetinio kompiuterio elementų, todėl ieškome geros raiškos, gerai kontrastuojančio vaizdo. Taigi, sprendžiant dėl ekrano patartina pasidomėti kurie iš jų jums labiausiai tinka. Galima pasirinkti iš trijų tipų planšetinių kompiuterių ekranų, skirstomų pagal tai, kokiomis technologijomis naudojantis jie gaminami:

1. Viena iš geriausių matricų šiai dienai yra IPS (In Plane Switching). Kuriant IPS buvo pašalinti didžiausi TFT ekrano trūkumai, todėl tai yra optimaliausias variantas, tarpusavyje derinantis kainą ir kokybę. Šis ekranas pasižymi plačiu matymo kampu, geromis spalvomis, kokybe ir kontrastingumu.

2. Amoled plačiau pradėta naudoti 2010-aisiais. Nuo įprastos TFT matricos šis ekranas skiriasi tuo, jog net ir itin saulėtą dieną vaizdas ekrane neišblunka, o taip pat gana platus matymo kampas. Tačiau vienu iš trūkumų galima būtų pavadinti greitesnį baterijos sėdimą.

3. TFT technologija yra pagrįsti dauguma išmaniųjų įrenginių. Ši matrica, lyginant su išvardintomis aukščiau, turi mažiausią matymo kampą. Ji taip pat išblunka saulėje ir prastai perteikia spalvas. Tačiau įrenginiai, turintys šio tipo ekraną, kainos atžvilgiu prieinami visiems.

Ekrano dydis

Planšetinio kompiuterio ekrano dydis varijuoja nuo 7 iki 12 colių (17 - 30 cm), tad pasirinkimas priklauso nuo poreikių. Paprastai 8 colių ekranas puikiai tinkamas tiek naršymui internete, tiek žaidimams. Žinoma, didesniuose ekranuose (jei jie kokybiški) vaizdas atrodo kur kas geriau, tačiau šioje vietoje svarbu prisiminti, jog visgi vienas didžiausių planšetinių kompiuterių privalumų yra kompaktiškumas.

Procesorius

Procesorius - taip pat labai svarbi planšetinio kompiuterio detalė. Procesoriai skiriasi ne tik pagaminimo technologijomis, bet ir branduolių kiekiu. Optimaliu variantu laikomas 2 branduolių procesorius, kurių kiekvienas veikia 1 GHz dažniu. Jo užtenka vidutinio sudėtingumo žaidimams ir patogiam darbui. Tačiau jei visgi norite naudotis ypač sudėtingais žaidimais ar programėlėmis, rekomenduojama rinktis 4-ių branduolių planšetinį kompiuterį, kuris veiks sklandžiai, nestrigs ir nestabdys programėlės ar žaidimo veikimo.

Planšetinio kompiuterio atmintis

Šiuose įrenginiuose galimi du atminties tipai. Tai - integruota atmintis, kurioje galima išsaugoti įvairius duomenis, žaidimus, muziką ir t.t. Na o antroji - operatyvinė atmintis, užtikrinanti tinkamą prietaiso veikimą. Daugumoje planšetinių kompiuterių yra ir galimybė naudotis išorinėmis atminties kortelėmis, todėl, pvz., pasirinkę planšetinį kompiuterį su 8 GB vidine atmintimi, visuomet galėsite pasinaudoti kad ir 16 GB atminties kortele.

Operatyvinė atmintis - taip pat svarbus faktorius, galintis nulemti planšetinio kompiuterio pasirinkimą - jei kompiuterį naudosite darbui su tekstu ir internetu, jums užteks ir 512 MB operatyvinę atmintį turinčio įrenginio. Tačiau sudėtingų žaidimų mėgėjams reikėtų pradėti rinktis nuo 1 GB.

Kamera

Žinoma, planšetinių kompiuterių kameros nėra tas pats, kas kameros išmaniuosiuose telefonuose, tačiau ir tarp šių įrenginių galima rasti variantų, turinčių bent jau vidutinės kokybės kameras. Dauguma gamintojų planšetiniams kompiuteriams skiria viso labo 2-jų ar 5-ių megapikselių kameras, tačiau bet kokiu atveju, jei planuojate jomis išgauti vaizdą, rinkitės turinčią didesnį MP kiekį. Na o priekinės kameros šiuose įrenginiuose, kaip taisyklė, gaminamos 0,3 megapikselių ir yra skirtos video skambučiams.

3G ryšys planšetiniame kompiuteryje

Paprastai visuose planšetiniuose kompiuteriuose yra Wi-Fi. Tai labai patogu kompiuteriu naudojantis viešose vietose, tačiau esant kelionėse ar vietose, kur Wi-Fi nėra, galima pasinaudoti 3G ryšiu. Ir nors šio ryšio pagalba ne visuomet duomenys perduodami greitai, tačiau tai nepamainoma funkcija, kuomet jums būtinas internetas. Tačiau tokių planšetinių kompiuterių kaina paprastai būna didesnė. Todėl renkantis prietaisą reiktų nuspręsti kiek ši funkcija jums svarbi.

atstovai